Organizować czy nie organizować?

Published on: sty 20 2014 by admin

Małe przedsiębiorstwa jak i wielkie korporacje, które zatrudniają pracowników, często stoją przed wyborem, czy zdecydować się na zorganizowanie imprezy, podczas której personel będzie miał okazję się ze sobą zintegrować. Fakt, że im więcej pracowników jest zatrudnionych w danej placówce, tym należy się spodziewać większych kosztów związanych z przedsięwzięciem.

Zorganizowanie imprezy integracyjnej niesie ze sobą jednak bardzo dużo pozytywów. Wspólna zabawa, przeżycia scalają grupę pracowników, zaczynają kojarzyć miejsce swojej pracy z czymś przyjemnym, a nie tylko z samymi obowiązkami. Ponadto pracownicy, którzy wypoczną i zaczerpną konstruktywnej energii, będą jeszcze bardziej wydajni w swojej pracy. Wnioski są proste – należy wysyłać swoich pracowników przynajmniej raz na rok na czyste szaleństwa.

Opcji jest dużo. Właściwie ile firm organizujących takie wydarzenia, ile głów siedzących w firmach, które same przecież mogą wymyślać scenariusz na spędzenie wolnego czasu, tym więcej pomysłów.  W ostatnich latach nie tylko coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na przygotowanie takiego eventu, ale również co do tego mają coraz większe wymagania. Zapewne wielu z nas pamięta, że kiedyś po pracy szło się po prostu do baru na drinka, czasami na kręgle. Teraz jesteśmy żądni mocnych wrażeń. Na kręgle wybieramy się z rodziną lub przyjaciółmi. Żeby zintegrować się z innymi pracownikami, musimy przeżyć z nimi coś naprawdę ekstremalnego lub cokolwiek innego co przyspieszy przepływ krwi w żyłach.

Może to być bitwa na kulki z farbą, czyli paintball, może to być wyścig na quadach, ale również pracownicy będą zadowoleni z możliwości przelotu paralotnią lub motolotnią. Są to oczywiście atrakcje, które odbywają się w ciągu dnia, wyłącznie w plenerze. Po wyczerpującym wysiłku, warto uczcić to na wspólnej imprezie w lokalu, w którym pojawią się gorące tancerki zachęcające do ruszenia na parkiet. A dla osób, które nie są do końca przekonane do swoich umiejętności tancerskich, mogą zostać przy barze, by podziwiać prawdziwą żonglerkę drinków wykonaną przez profesjonalnego barmana.

Jeśli masz zamiar organizować imprezę integracyjną, jubileusz firmowy, czy podsumowanie roku, to cokolwiek nie znalazłoby się w harmonogramie atrakcji, to warto byś zapamiętał jedną zasadę – wszystko powinno odbywać się z dala od firmy! Najlepiej w tym celu wynająć pensjonat, chaty góralskie, domki na Mazurach, albo ulokować się nad morzem. Wyjazd spowoduje, że wszyscy pracownicy odetchną ulgą, iż rzeczywiście zostawili za sobą wszystkie obowiązki i mogą przejść na tryb pełnego wypoczynku.

Nie oszukuj się, że posiadasz doświadczenie w organizowaniu takich imprez. Lepiej nie testować po raz pierwszy swoich umiejętności, szczególnie na grupie kilkudziesięciu kolegów z pracy, którzy oczekują mocnych wrażeń. Jeżeli nie dasz rady dopiąć czegoś na ostatni guzik, niestety będziesz skojarzony z nudnym wyjazdem, na którym marnowali czas. Lepiej czasami powierzyć organizację imprez firmowych w doświadczone ręce. Od tego są specjalne firmy, które mają wyrobione kontakty i dojścia do różnych miejsc i atrakcji. Podpatruj i ucz się od profesjonalistów. A najlepiej, sam wyluzuj i integruj się z resztą korporacji!

Filed under: Bez kategorii

Leave a Reply

*

*